Potkan
úvod

O nás

Chovatelská stanice "Od Krisicy"

 

Můj první potkánek si mě "našel" v roce 2005 a od té doby je moje nakažlivá choroba potkanomilství horší a horší :)


Naše ch.s. byla oficiálně zapsána u ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců: 14.8.2007

 

 

 

Od ledna 2013 naše ch.s. odchovává a "nese vlajku" Českého klubu potkanů z.s. :) Rozhodla jsem se přestoupit, jelikož stanovy a cíle ČKP  se shodují s mými a velmi věřím, že se podaří český chov posunout zase o krok dál. Více informací zde: www.czkp.cz

 

 Vítejte u nás, vítejte v Ch.s. Od Krisicy!


Naši chovatelskou stanici najdete v Ostravě, ale miminka lze vyzvedávat i v Brně či Praze.

 


Odchov prcků: 


Snažím se o prcky maximálně vymazlené, zdravé a řádně vykrmené- prcci od nás neodcházejí dříve, než v 5ti týdnech a minimálně 100g váhy. Všichni naši potkánci jsou osobnosti a rodina a také je s nimi tak zacházeno. Odchovy míváme občasné a o to více pro nás vzácné a radostné, prcci vyrůstají od 3 -4 týdnů s "tetičkami", které je učí slušnému chování a hierarchii. Primární cíl je pro mne zdraví a povaha, až za ní barvy a znaky či výstavní předpoklady, i když se samozřejmě snažím aby všechny parametry byly v harmonii :) 

 
Miminka od nás putují jen zodpovědným lidem s opravdovým nadšením pro tyto neskutečně inteligentní, láskyplné a zvídavé ocasaté tvory.


 Chované barvy a barevné linie:


Mému srdci nejbližší jsou barvičky ruská modrá, americká modrá, siamská/burmese (stínovaná) a to jak v self, tak ve strakatém provedení.  Najdete u nás také dumbo i standard ouška a různé typy srsti. 


Selekce do chovu: 

Pokud si zvířátko vyberu do chovu, ještě není rozhodnuto, zda do něj opravdu zařazeno bude. Všechny chovné jedince nechávám pořádně vyrůst a dospět, poté jsou zařazeni do chovu pouze v případě bezchybného zdraví a milé povahy -tzv. "dvířková metoda" - pokud potkan po otevření dvířek přibíhá a rád se nechá pohladit či vyškemrat mlsku, je zařazen do chovu, pokud se krčí v rožku, drží se za ostatními,či útočí na ruku, není zařazen a zůstává samozřejmě u mě, ovšem pouze na mazlení a jako důležitý výukový článek pro mrňata :) Samice mají za život obvykle jeden vrh, dva pouze vyjímečně, pokud má vrh nějaký význaný chovný cíl. Všechny linie v mém chovu pečlivě a dlohodobě sleduji a to i na základě velmi důležité zpětné vazby s majiteli. 


 

Více informací o nás najdete "poschovávané" na těchto stránkách :)


Nebojte se na cokoliv zeptat, ráda Vám s čímkoliv ohledně myšáků poradím, tedy směle do toho! :)

A nezapomeňte na naše motta !
  •  Potkanomilství je nakažlivé !;) 
  •  2 jsou vždy lepší než jeden! 
  •  Potkani jsou jako brambůrky- jeden nikdy nestačí! 
  •  "Balanced person had a rat on her shoulder " 

 

Najdete nás také na Facebooku - na naší stránce najdete pravidelné informace a fotoreporty ze života našich myšáčků. Budeme poctěni, pokud se k nám přidáte! 


 
TOPlist
 

 
(c) 2011-2014 Od Krisicy. Všechna práva vyhrazena. | Tvorba www