Potkan
úvod

Rezervace miminek

 

Rezervace potkaních prcků: 


Rezervace na miminka přijímáme až po narození vrhu - příroda si dělá své a spousta zájemců pak může být zklamaných. Jakmile se u nás miminka narodí, je to vždy velká událost Smile , informace o narození vrhu tedy umisťuji na stránky zpravidla do 3 dnů.

 

"Dobry den, mate podkany chtel bych jednoho sedeho, muzu si zitra prijet"


Stále častěji mi chodí maily tohoto typu, po pravdě člověk už ani neví, jestli má vlastně chuť odpovídat Emotikona smile . Rozhodla jsem se tedy sepsat pár základních pravidel pro rezervaci potkaních prcků:

 

-1- Pokud si chcete pořídit potkany, primárně je nutné si o nich něco zjistit. Nebojte se říci, že jste začátečníci, ráda Vám doporučím vhodné zdroje informací - internet je někdy totiž dost zavádějící. Prcci si od nás odnesou manuál s informacemi o stravě, bydlení, výchově, základních nemocech atd. , tedy nebojte se a piště.

 

-2- ČTĚTE Emotikona smile Nezůstávejte u toho, že se Vám líbila fotka nějakého miminka od nás - je nutné si pročíst veškeré info, uvedené na stránce " K odběru" - nejčastěji se kupodivu zapomíná na velký žlutý rámeček , kde je veškeré info, které bych při rezervacích chtěla vědět. Stejně se Vás na vše nakonec zeptám Emotikona smile:) Viz zde: http://www.chsodkrisicy.cz/kodberu.php

 

-3- Pro většinu potkaních chovatelů je potkan srdeční záležitost a dotazy typu "kdy kde a za kolik" jsou naprosto nepřijatelné - potkan není zboží

Potkaní miminka jsou výsledkem mnoha hodin investované péče, energie, času, peněz, nervů.. Trávíme hodiny vybíráním vhodné krmené směsi, vybavováním a inovacemi vybavení klecí, další spoustu času pro změnu na internetu, kde sbíráme informace, studujeme genetiku, zdraví, diskutujeme s ostatními chovateli - zkrátka dáváme tomu srdce. Prosím myslete na to, než se rozhodnete napsat mi o miminko.

 

-4- Na stránkách je poschováno mnoho informací, zejména mi často chodí dotazy na datum odběru - vždy je u vrhu uvedeno. Ovšem je třeba myslet na to, že je čistě orientační - některá miminka hold potřebují být u maminky déle. Data a místa odběru jsou ještě upřesněna cca týden před odběrem v odběrovém infomailu - samozřejmě je možné se zeptat dřív, ale respektujte prosím data odběru - vždy budu na straně potřeb zvířat, i kdyby to mělo být proti potřebám člověka.

 

-5- PODEPIŠTĚ SE! Je s podivem v kolika mailech tento základní údaj chybí. Na maily bez podpisu již nereaguji. Nejsem žádný "gramar nazi" , ale každý mail by měl rozhodně obsahovat oslovení, pár vět obsahu (ideálně dle žlutého rámečku v sekci K odběru Emotikona wink ) a podpis.

 

-6- Nebojte se napsat znovu. Pokud Vám připadá, že se dlouho neozývám, zkuste to prosím znovu. Jsem nesmírně vytížený člověk a často hromadu mailů nestíhám. Moc se všem omlouvám a nevzdávejte to se mnou :)))

 

-7- Potkan není spokojen sám a pokud jste o tom přesvědčeni a nemáte chuť respektovat přirozené sociální potřeby potkana pro společnost minimálně jednoho dalšího jedince stejného druhu a pohlaví (prostě je nutné pořídit minimálně 2 Emotikona smile ), prosím mail mi nepište.

 


- Přednostní právo výběru mám já, poté majitel/ka tatínka vrhu a poté předběžné rezervace dle pořadí a požadavků na miminko.

 
VYHRAZUJI SI PRÁVO REZERVACE MĚNIT či RUŠIT .

 
- Pokud si miminko nemůžete ze závažných důvodů vzít, prosím informujte mne co nejdříve, bude nabídnuto dalším zájemcům.

 
- Bohužel se mi stále občas stává, že se majitelé již neozvou, těsně před odběrem odřeknou, přestanou komunikovat aj. Prosím, rozmyslete si, zda miminko opravdu chcete! Potkan je "malý pes" a zodpovědnost až na 3 roky. 

 

 

Postup rezervace:


Postup a informace, které bych ráda věděla o Vás, Vašem chovu a podmínkách pro miminko připravených :

* REZERVACI prosím zasílejte na mail (viz KONTAKT) 


Jméno miminka pokud jste si již vybrali z aktuální nabídky mláďat. Pokud pouze rezervujete miminko předem (rezervace přijímáme až po oznámení narození vrhu!) tak popis vysněného potkáňátka: pohlaví, ouška, barvu, typ srsti..


* Zkušenosti s chovem a potkánky obecně* Nedávám miminka do domova, kde budou chováni jako jedináčci - pokud již dalšího potkánka máte či plánujete, budu ráda za info :o)

(proč mít potkánky minimálně 2 čtěte ZDE a video ZDE)* Zda máte s miminkem chovné plány , nebo bude jen mazlíček* Velmi mě potěší také foto budoucí ubikace (vždy ho nakonec vyžaduji) !* Po potvrzení rezervace Vás  požádám o celé jméno a adresu (uvádí se v rodokmenu), proto jsem ráda, když se tyto udaje dozvím již ve Vašem uvodním mailu;)


* Před tím, než odešlete mail, dočtěte prosím  stránku ("k odběru" ) až do konce. 


* PODEPIŠTE SE prosím :)


 ČÍM VÍCE SE ROZEPÍŠETE, TÍM LÉPE {#emotions_dlg.yes}


Prodej miminek neprobíhá za účelem dosažení zisku, ale pro pokrytí nákladů spojených s chovem! 


©  Veškeré fotografie a texty jsou mým autorským dílem a vztahují se na ně autorská práva CHS od Krisicy. Jakékoliv kopírování a zneužívání textů či fotografií je zakázáno! Kopírování, citace textů a zveřejňování materiálů na jiných stránkách je možné pouze po mém  schválení! ©

 
TOPlist
 

 
(c) 2011-2014 Od Krisicy. Všechna práva vyhrazena. | Tvorba www