Potkan
úvod

Bydlení

Jelikož kvůli zvýšenému riziku respiračních a jiných onemocnění, které se mezi chovateli a majiteli zvířat snadno šíří, přijímáme návštěvy pouze vyjímečně (přeléčovat celý chov je opravdu náročné), pokusím se Vám bydlení myšáků u nás maličko přiblížit alespoň fotodokumentací :)

 

Bydlení holčiček :

 

 

 

 

 

 

Naše holčičky bydlí ve voliéře Savic Suite Royal double - já i holky jsme s touto klecí maximálně spokojeni, do

 budoucna bych ráda pořídila stejnou i klukům. 

 

 

 Našla jsem pouze dva zápory:je opravdu těžká a proto je těžké přemisťování, také cena je poměrně vysoká

 

 

 Ovšem převažují klady a to: velice snadná obsluha, dostupnost kamkoliv, přímý kontakt s myšáky, odpadla starost s myšákem, který se "šprajcl" ve dvířkách klece, výborně se čistí (patra jdou vyndat a jsou lehká) , také jsem se velice vyřádila na interiéru, jelikož se s takovým prostorem dají dělat zázraky :)

  Doporučuji!{#emotions_dlg.yes}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bydlení kluků


 

 

 

 

Chlapečci obývají voliéru Tridoor (již se neprodává, ale vhodná alternativa je např. zde)- což jsou vlastně 3 malé klece Tina na sobě :) Klec je vysoká- 5ti patrová. Lenoši chlapečci nejsou příliš šplhaví, ale využívají všechny patra a hlavně spoustu hamáčků, pelíšků, domečků a hadříků na zachumlání.

 

Kluci jsou lenoši, proto je k tomuto uzpůsobená i klec. Horní patra jsou vždy spací - hamáček, tunely, sputnik. Také ve spodní části klece je natažen velký hamak "padák" .. občas kluci z pater padali a občas se stal i nějaký úraz, takže velmi praktická věc.

Každé patro bývá pokryté hadýrkou (staré prostěradlo, deka) a uchycené kancelářskými sponkami.

 

Absolutní nutností jsou záchodky - na každém patře je rohový záchůdek, případně velký kočičí :) Všichni chlapečci na záchodky chodí, i když občas se vyjímečně zapomenou Cool

 

Zápory: okolo spodní části byl plastový okraj proti prskání, asi po půl roce na několika místech praskl. Také je docela velká rozteč mříží, což u chlapečků vůbec nevadí, naopak - lépe se drbkají :)

 

Klady: perfektní dostupnost díky 3 velkým dvířkům, je na kolečkách- snadno se přemisťuje a díky svým rozměrům jí jde celou hodit do vany a vydrbat. Možnost vyřádit se s hamáčky, kostkami, tunely :) Na dno klece je ožno umístit rošt, myšáci tedy neleží přímo na podestýlce (vždy tam mají šitý pelíšek), ale nevyužívám, nechávám jim podestýlku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odchovna miminek:

 

Miminka vyrůstají ve veliké kleci Savic Fredy II -  tato klec je vhodná i pro chov pár potkanů (max 3 kluků, holek bych tipla až 5 :) ). Rozteč mříží je malinká, ani malé mimča se neprotáhnou. Mimča s maminkou jsou do "Freddyny"  přemístěna v cca 3 týdnech věku. Do té doby jsou v porodním boxu. V 5 ti týdnech se prcci stěhují do klecí k velkým klukům a holkám - socializují se :)

 

Klec miminek je neustále inovována - mimča do všeho vlezou, vše ochutnají, odevšad spadnou {#emotions_dlg.lol} Stále tedy inovuji: hamáčky, domečky, prolézačky, šplhadla, lana, košíky, sputniky, mosty, jedlé hračky

 

U miminek nikdy nepoužívám tunely. Ustrašenější miminka se do něj schovávají a špatně se v tunelu "loví" pro pomuchlání. Hamáčky udělají stejnou službu :)

 

Samozřejmostí je několik misek s papkáním a koule na ovoce a zeleninu.

 

 

 

 

 

Porodní /karanténní boxy

 

Pro porody a "marodky" či karanténu máme k dispozici 3 boxy Mini duna multy a jeden plastový "DIY" box :) 

 

 

Klec na krytí, cestovní miminkovská klec

 

Tuto klec máme snad od začátku chovu, zapracovaly na ní potkaní zoubky, ale díky šikovným ručičkám Lukyho z ch.s. U Raubířů je dno stále funkční a máme i nové plastové patro! :) Klec využívám pro mimča, když jsme v Brně, má alou rozteč mříží

 

 

Vztekárna :)

 

Klec kterou obývají "vzteklouni" - samice nebo samci, které příliš útočí, když přidám mimčo do skupiny. Po chvíli na této samotce bývají na mimča přecijen trochu mírnější :)


 
TOPlist
 

 
(c) 2011-2014 Od Krisicy. Všechna práva vyhrazena. | Tvorba www