Potkan
úvod

Krmení

Jak a čím krmíme

 

 

Vyznávám krmení "ad libitum", tedy krmení a samozřejmě čerstvá voda je k dispozici neustále. Ovšem potkyše nerozmazlujeme a základní krmnou směs mají v miskách tak dlouho, dokud nezbydou pouze slupky. Potkan je tvor inteligentní a vybíravý a samozřejmě ze směsky vyberou vždy největší lahůdky a na zrní koukají značně podezřívavě Smile

 

Naši potkani nejsou vyloženě navyklí na jeden typ směsi, neustále inovujeme, doplňujeme či ubíráme tak, aby myšáci byli spokojení a v dobré kondici . Krmivo se mění dle ročního období a aktuální kondice myšáků.

 

Potkan je všežravec, což odráží také náš jídelniček a pestrá strava, kterou se snažím poskytnout ke spokojenosti všech zůčastněných Laughing

 

Pro přibližnou orientaci v krmení našicich myšáků naše

"modelové týdenní menu"  Smile

 

 

 

 

7 dní v týdnu tedy denně mají myšáci k dispozici misky se suchým krmivem. Krmivo dávkuji pouze 1krát  za 2 dny a to v podvečer. Obzvláště holky jsou totiž velmi vybíravé a nad "obyč zrním" ohrnují nosíky- vždy nechávám misky vyjíst až na pluchy,tak je zajištěna vyvážená strava. Samozřejmostí je čerstvá voda  a minerální blok na kousání k dispozici v každé kleci.

 

 

 

Rozpis naší základní krmné směsi  najdete po kliknutí na obrázek ↓↓↓

 

 

 

 

 

 

 3 krát týdně ovoce a zelenina dle aktuální sezony :) Většinou jsme zásobení od babičky, tedy bez chemických postřiků. V zimě nejčastěji kupuji salátek, okurky a banány. Citrusové plody a jahody nepodáváme - jahody milostpánům nechutnají, citrusy mají negativní vliv na srst a jsou často plné chemických postřiků.

 

Malý seznam naší oblíbené zeleniny a ovoce:


okurka, salát- ledový, obyč, čínské zelí, rajčátka, brokolice, vařený hrášek, mrkev, kukuřice, z ovoce jablíčka, banány, meloun, ananas, hroznové víno, kokosové plátky a jiné sušené ovoce

 

 


1-3 krát týdně vaříme :)

 

Vždy dle aktuální situace ledničky Cool a  nápadu :)

 

-Jsou to například kuřecí krky či skelety s přílohou - nudle, rýže, bramborová kaše a zeleninou- nejčastěji polévková směs (hrášek-mrkev-kukuřice)

-Dalším masíčkem, které nám moc chutná jsou konzervy Almo nature pro kočky (kuře se sýrem) , vynikající čisté masíčko, které velice hezky voní a myšáci se po nich mohou "urvat" - doporučujeme!

-Různé druhy přesnídávek

-Kašičky- sunárky, krupička

-Jogurty a jiné kysané mléčné výrobky nebo tvaroh, vždy s medem (na ten nedám dopustit)

 

 

 

Občas

 

-suché pečivo (potkani mají k disppozici po celý rok větve na okus, proto je pečivo spíše pamlsek)

- listy pampelišky či jiných bylin (a také květy jetelu, pampelišek, sedmikrásek..) 

-Darwin´s granule Special potkan

-  hmyz - červíci se u nás velmi ujali :) Holky bez problémů jí i menší druhy (Tenebrio molitor -moučný červ) i větší druh (Zophobas morio), dostanou červíka přímo do paciček. Červíci jsou maxiálně oblíbení u miminek, které se jejich lovem dost dobře baví a je to pro ně velká delikatesa. Kluci se červů bojí :D Dostávají zabitého červíka přímo do paciček, ale stejně se tváří nanejvýš podezřívavě.

 

 

Speciální kapitolou krmení jsou PAMLSKY :)

Pamlsky dostávají myšáci denně, ovšem také ve formě kousků ovoce či zeleniny, proto jsou tak nějak nazařaditelné. Ovšem do týdeního menu rozhodně patří.


Oblíbené mlsotky:

piškoty, sušené ovoce, dropsy a jiné bombonky- nejoblíbenější jsou jogurtové,sušené rybičky, Candies sušenky s náplní (karamel ,sýr ) i bez náplně, sušené maso "jerky" pro psy, sušenky pro psy a spostu dalšího... Výběr mlsků na trhu je dnes nepřeberný a pokani opravdu nepohrdnou ;).

TOP mlska: masová pochoutka bez konzervantů a barviv Let´s bite - od této značky máme nejraději "chicken sendwich", "kuře a sýr", "mořské plody" - zejména miminka Smile

další značkou masových pochoutek je Huhubamboo, od které myšáci papkají "goldfish with meat"

 

 ** Miminkovský režim **

je speciální kapitolou.

Miminka  a kojící maminky dostávají krmení několikrát denně, 2krát denně výměna vody (při více početných vrzích do vody přidávám Glukopur) a denně něco navíc- jogurty, masíčka, vařené obědy... Miminka mají k dispozici 3 a více misek s různými pochoutkami (obvykle krmná směs + mléčné granule, granule pro pejsky a 3. miska nějaký oběd) hromady ovoce, zeleniny, sušeného pečiva a navíc dostávají také pamlsky a jedlé hračky :)

 

 

©  Veškeré fotografie a texty jsou mým autorským dílem a vztahují se na ně autorská práva . Jakékoliv kopírování a zneužívání textů či fotografií je zakázáno! Kopírování, citace textů a zveřejňování materiálů na jiných stránkách je možné pouze po mém  schválení! ©

  
TOPlist
 

 
(c) 2011-2014 Od Krisicy. Všechna práva vyhrazena. | Tvorba www